Tai Masajı - Grand Alanya Hamam SPA
Tai Masajı

Thai, Tai, Tay veya Tayland masajı olarak da bilinmektedir. Merkezimizde deneyimli masörler tarafından Uzakdoğu masajları ve Refleksoloji uygulanmaktadır.

Thai masajı, temel yapısını Hint Yoga ve Çin geleneksel tıbbının oluşturduğu bu masajda çoğunlukla bası ve germe hareketleri yapılmaktadır. Giyinik olarak yarı sert bir zeminde yapılamaktadır. Thai masajı, altmış çeşit germe, çekme, esnetme ve bası hareketleri uygulanabilen bu masaj bir buçuk saatten dört saate kadar sürebilen bir zaman diliminde yapılıp, masaj sırasında kişide her ne kadar rahatsızlık uyandırmaktaysa da uygulama sonrasında ciddi derecede fark edilebilir bir rahatlama olmaktadır.

Tayland’da 2.500 yıldan bu yana yapılan ve Tayland’ın geleneksel şifa sanatlarından bir tanesi olan Thai masajının temel yapısını Hint Yoga ve Çin’in geleneksel tıbbı oluşturmaktadır. Thai masajı, Uzakdoğu felsefesi ve bilgisi ışığında, tamamıyla doğal ve insan sağlığını hem zihinsel hem de bedensel yönden iyileştirmeyi amaç edinen bir uygulamadır. Teknik olarak; vücuttaki enerji akış dengesini sağlamak için enerji kanalları üzerinde bulunan noktalara pres ve eklem esnekliği ve hareketliliğini sağlamak için pasif yoga hareketlerini kapsamaktadır. Thai masajı kıyafetli bedene ve yer minderi üzerinde yapılır.

Bu yöntem pasif esneme ve yumuşak basının vücudun enerji hatlarına uygulanmasıyla yapılır. Çok eski olan bu teknik Buda zamanından gelir ve Shiatsu, akubası ve yoganın karışımı gibidir. Masörler belli noktalara basıyı baş parmakları, elleri ve ayaklarıyla uygulayarak vücudun enerji akımını canlandırır ve müşterilerine esneme dahil bazı hareketler yaptırır. Thai masajı esnekliği artırır, stresi azaltır, iç organları uyarır ve vücudun enerji sistemini dengeler.

THAI MASAJININ GENEL YARARLARI

  1. Derin relaksasyon sağlar. Ayak ve bacaklara yapılan bası sedatif ( yatıştırıcı ) etki meydana getirir.
  2. Denge ve iç uyumun ( homeostasis ) oluşmasına yardımcı olur.
  3. Esneklik ve eklem hareket açıklığını arttırır.
  4. Vücudun postürel bütünlüğünü destekler.
  5. Dolaşımı düzenler.
  6. İç organları güçlendirir.
  7. Ağrıyı ve sızıyı hafifletir, ağrı eşiğini yükseltir.


Sayfa Kategorisi: Masajlar